Bolesławiec i jego parafie

Spośród kilku parafii w Bolesławcu na uwagę zasługują: Parafia p. w. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja – Bolesławiecka Bazylika Maryjna, Parafia p. w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Parafia p. w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Parafia p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Parafia p. w. Matki Bożej Różańcowej, Parafia p. w. Św. Cyryla i Metodego, Parafia p. w. Chrystusa Króla.

Msze święte odbywają się jeden lub dwa razy dziennie w dni powszednie (wyjątkiem jest Bolesławiecka Bazylika Maryjna, gdzie msze odbywają się w dni powszednie aż 4-krotnie: o 6:30, 7:00, 9:00 oraz 18:00) oraz kilkakrotnie w ciągu dnia w niedziele oraz dni świąteczne.

Bolesławiecka Bazylika Maryjna zajmuje szczególne miejsce w sercu chrześcijan. To najstarszy, usytuowany w sercu starówki kościół, którego początki sięgają roku 1261! Miejsce jest tym bardziej szczególne, że 01 września 1956 roku w świątyni tej sprawował Eucharystię ks. Karol Wojtyła, późniejszy Kardynał Metropolita Krakowski, wybrany następnie na Papieża Jana Pawła II.

Parafie Bolesławiec to miejsca szczególne, uduchowione. Nieważne, w której mszy świętej będziemy uczestniczyć i w której parafii, ważne jest, by odnaleźć tam swoją drogę do Boga.

Author: ryzykochania.pl