Pielęgnujmy nasze uczucia

Związek dwojga ludzi to potrzeba bycia razem, uzupełniania się, wspierania oraz sztuki kompromisu. Oczywiście nie możemy zapomnieć o uczuciu, którym się darzymy i które należy cały czas pielęgnować.Miłość jest pięknym uczuciem, ale gdy o nią nie dbamy lubi wygasać.

Pierwsze motyle w brzuchu

 

Początki każdego związku są pełne uniesień, spontanicznych decyzji i radości. Cieszymy się wspólnie z każdej chwili spędzonej razem, gdy tylko się rozstajemy już z utęsknieniem odliczamy czas do następnego spotkania. Kiedy nasz związek dojrzewa, a my poznajemy się coraz lepiej ( nasze nawyki, charakter, sposób reakcji na różne sytuacje dnia codziennego) zaczynamy się dopiero docierać między sobą. Co to znaczy? Na tym etapie związku już musimy wypracować sztukę kompromisu, abyśmy mogli dalej być razem szczęśliwi. Na czym ta sztuka polega? Nie ma ludzi, którzy we wszystkim się ze sobą zgadzają. Jeżeli mamy inne zdanie np. spędzania razem wolnego czasu to po prostu porozmawiajmy spokojnie z naszym partnerem. Pamiętajmy żeby rozmowa przebiegała w spokojnej atmosferze, złość i chęć postawienia na swoim nic tu nie pomogą, a wręcz odwrotnie. Jeżeli partner nie cierpi basenu to nie bierz go tam na siłę, idź popływać z koleżankami, a jemu iść na mecz z kumplami. Następnie zastanówcie się co lubicie robić obydwoje i na tym spędźcie wspólny czas. W dojrzałym związku nie można się ograniczać i zamykać tylko we dwoje bo to nie sprawi, że będziemy szczęśliwi. Po pewnym czasie takiego odizolowania od reszty znajomych po prostu się sobą znudzimy.

 

W każdym związku życie intymne również odgrywa ważną rolę. Tutaj tak samo jak w innych sferach należy się dotrzeć. Nie znamy nigdy swoich potrzeb, upodobań, ale nie ma się czym przejmować z czasem będziemy rozumieli się bez słów. Ważną rzeczą jest, żeby nie narzucać drugiej osobie nic na siłę. Pamiętajmy, aby w naszej sypialni po dłuższym czasie nie zapanowała monotonia, która nie jest dobra w żadnej sferze związku. Erotyka to nie tylko samo zbliżenie, ale również wcześniejsza gra wstępna, o której pary z długim stażem zapominają. Atmosferę można budować cały dzień, a nie tylko parę minut przed stosunkiem. Delikatny pocałunek, pieszczotliwe słówka, a nawet zwykłe zmysłowe dotknięcie ciała partnera to dobry przedsmak gry wstępnej. Nie bójmy się eksperymentować w łóżku, oczywiście za zgodą partnera możemy urozmaicać nasze pożycie na różne sposoby.

 

W prawdziwym związku nie ograniczamy się, a uzupełniamy, wspieramy, idziemy na kompromisy i przede wszystkim darzymy zaufaniem i miłością. Jeżeli nie zaangażujemy się całym sobą i damy nic od siebie drugiej osobie to nasze relacje nie przetrwają próby czasu.

Author: ryzykochania.pl