Czy dieta pudełkowa to dobry pomysł?

Każdy człowiek ma wiele swoich potrzeb. Jedną z ważniejszych, o ile nie najważniejszą ludzką potrzebą jest głód, ponieważ bez zaspokojenia tej potrzeby nie będziemy w stanie przetrwać zbyt długo. Co więcej, jest to niezmiernie ważne, by zaspokajać tę potrzebę w jak najbardziej prawidłowy sposób, a więc wybierając dla siebie odpowiednią dietę. Wszyscy wiemy przecież, jak ważne jest prawidłowe odżywianie. Istnieje powiedzenie, iż sami jesteśmy tym, co jemy i niestety jest w tym troszkę prawdy, bowiem żywność, którą spożywamy, ma niezmiernie duży wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz kondycję naszego organizmu. Powinniśmy więc zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy, kiedy jemy i w jakiej ilości. W ostatnich latach coraz bardziej popularna staje się dieta pudełkowa. Czym ona jednak jest i czy warto z niej korzystać?

Zalety diety pudełkowej

Wielką zaletą diety pudełkowej jest przede wszystkim fakt, iż posiłków nie musimy przygotowywać sami, a robi to ktoś za nas. Nie musimy się więc sami przejmować zrobieniem zakupów ani tym, czy starczy nam czasu, by przyrządzić obiad. Nie musimy się także przejmować, czy nasza dieta będzie zbilansowana i zdrowa, bowiem o tym również zdecyduje ktoś za nas i zadba, żeby właśnie tak było. Można więc powiedzieć, że takie rozwiązanie jest niezwykle dla nas wygodne. Tym samym korzystając z diety pudełkowej, oszczędzamy bardzo dużo czasu, co zdecydowanie wychodzi nam na plus. Jako że ktoś za nas kontroluje to, co spożywamy, mamy nie tylko pewność, że nasze jedzenie jest zbilansowane i jemy właśnie to, co powinniśmy jeść, ale również mamy pewność, iż posiłki będą miały odpowiednią dla nas ilość kalorii, a także iż będą gotowe dla nas o odpowiednim czasie, co zadba o regularność w spożywaniu posiłków, która jest także bardzo ważna.

Wady diety pudełkowej

Niestety taki catering dietetyczny ma też kilka swoich wad. Największą z nich prawdopodobnie jest jego cena, bowiem zdecydowanie taniej byłoby samodzielnie przyrządzać dla siebie posiłki. To jednak od nas zależy, czy postawimy na niską cenę, czy na wygodę. Przy wyborze takiego rozwiązania, często nie mamy pełnej możliwości, by zmienić dietę względem swoich upodobań. Znaczy to tyle, iż ktoś przyrządza nam to, co sam uważa za odpowiednie, a niekoniecznie będzie nam to smakowało. Nie mamy więc możliwości, by zindywidualizować takie posiłki. Oczywiście niektóre firmy cateringowe oferują częściową indywidualizację menu, jednak nigdy nie będziemy w stanie w pełni móc wybrać posiłków pod siebie.

To, czy skorzystamy z takiej diety pudełkowej, zależy oczywiście tylko i wyłącznie od nas samych. Kiedy mamy wątpliwości co do swojej diety i do tego, co powinniśmy jeść, zawsze najlepszym pomysłem jest udanie się do dietetyka, który z pewnością pomoże dobrać nam odpowiednią dietę i podpowie nam, czy dieta pudełkowa byłaby dla nas dobrym rozwiązaniem, czy też niekoniecznie. Pamiętajmy bowiem, iż każdy z nas jest całkiem inny i dla każdego z nas co innego będzie najlepsze, dlatego zawsze warto wziąć pod uwagę swoje preferencje i swoje możliwości, a już najlepiej właśnie udać się z nimi do profesjonalisty z prośbą o poradę i na tej podstawie wybrać dla siebie odpowiednią dietę.

 

Author: ryzykochania.pl