Odczuwamy obecność muzyki każdego dnia

Muzyka wpływa na nasz nastrój. Muzyka może nas uspokoić, muzyka może wpłynąć pozytywnie na nasz nastrój, muzyka pomoże na przenieść się do innej rzeczywistości, muzyka wspomoże rozwój naszej wrażliwości. Dzięki muzyce doświadczamy harmonii sztuki. Interpretacja muzyczna danego utworu to zupełnie inny, w niepełnym stopniu możliwy do opisania wymiar piękna. Właśnie dlatego piękna muzyki nie da się do końca opisać, muzykę trzeba po prostu odczuć i muzyki trzeba doświadczyć, żeby zrozumieć cały sens jej obecności.

 

Innym doświadczeniem jest wsłuchanie się w śpiew ptaka, innym doświadczeniem jest z kolei obecność na koncercie i możliwość usłyszenia muzyki na żywo a jeszcze innym doświadczeniem jest odsłuchanie ulubionej muzyki na słuchawkach. To jest właśnie wielowymiarowość muzyki i odmienny poziom doświadczenia muzycznego. Zupełnie inaczej również doświadczamy wartości muzycznej, kiedy słyszymy dany utwór w wersji studyjnej, na albumie muzycznym a zupełnie inaczej w wersji na żywo, kiedy artysta występuje na scenie. Muzyka towarzyszy nam tak naprawdę na co dzień w różnej formie i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo na nas wpływa. Usłyszymy w radiu energiczną piosenkę, która wprawi nas rano w dobry nastrój i ten nastrój w zależności od naszego zaangażowania w przesłuchanie danego utworu bardziej lub mniej utrzymuje nam się na dłuższy albo krótszy okres czasu. W momencie kiedy usłyszymy piosenkę niezwykle piękną, emocjonalną, w której wykonanie autor włożył całe swoje serce, cała swoją wrażliwość i w której w wyjątkowo piękny sposób opowiada historię, która w jakimś stopniu do nas trafia również możemy złapać się na myśleniu o niej, na nabieraniu jej coraz większego znaczenia w naszym życiu. Są takie piosenki, które mają dla nas niezwykle sentymentalne znaczenie. Dzieje się tak na przykład dlatego, że daną piosenkę kojarzymy z ważnym okresem w naszym życiu i budzi w nas pozytywne wspomnienia a co za tym idzie pozytywne emocje.

 

Siłą rzeczy dzięki takim piosenkom nawet w najgorszym momencie przypomnienie sobie o najlepszych i najpiękniejszych chwilach naszego życia, co wywołuje ponowny uśmiech na naszych twarz -ach. Są piosenki, które wzruszają do łez, bo ich przekaz trafia do nas podwójnie i czasem nawet nie wiemy dlaczego, ale odnajdujemy siebie w danym utworze. Jego wewnętrzny przekaz zawiera cząstkę, które znajduje się również w naszym wnętrzu. Piosenki te trafiają nie tylko do naszej świadomości i do zmysłu słuchu, ale przede wszystkim do naszej duszy i serca. Psychologia muzyki to magia, bo jest w stanie uświadomić nam jak wielki wpływ muzyka wywiera na nasze życie każdego dnia i jak bardzo jest w stanie wpłynąć na nasze emocje. Muzyka jest cudem, który warto dostrzegać i doceniać każdego dnia. Muzyka zawiera w sobie taki rodzaj piękna, którego nie jesteśmy w stanie opisać słowami, trzeba je odczuć odpowiednio się w nią wsłuchując i pozwalając sobie na jej obecność.

Author: ryzykochania.pl