Dbajmy o zdrowie.

Dobry stan zdrowia

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak duże znaczenie na stan naszego zdrowia mają nasze codzienne decyzje. To właśnie nasz styl życia, sposób odżywiania oraz ilość ruchu ma kluczowe znaczenie w rozwoju wielu chorób. Niestety Polacy bardzo często podejmują złe decyzje jeśli chodzi o te aspekty życia, czego konsekwencje możemy zauważyć w postaci zwiększonej liczby osób cierpiących na otyłość, większej ilości pacjentów z cukrzycą, nadciśnieniem lub chorobami układu sercowo-naczyniowego. Warto wziąć to pod uwagę już od najmłodszych lat i starać się wpływać pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Aktywność fizyczna

Często słyszymy stwierdzenia, iż sport to zdrowie. Jest w tym ogromna ilość prawdy, ponieważ częste ćwiczenia pozwalają nam poprawić pracę naszego serca, mają one również wpływ na nasz układ kostno-stawowy. Osoby, które regularnie wprowadzają aktywność fizyczną do swojego planu dnia mają więcej energii do życia i mogą osiągać więcej sukcesów. Dodatkowo rzadziej chorują oni na nadciśnienie oraz cukrzycę. Ważne jest również to, że aktywność fizyczna chroni nas przed otyłością, która jest jednym z głównych czynników zwiększających ryzyko licznych chorób.

Odpowiednia dieta

Wielu Polaków prowadzi siedzący tryb życia. Stajemy się pracoholikami, którzy nie mają czasu na ćwiczenia oraz gotowanie pełnowartościowych posiłków. Konsekwencją tego jest częste kupowanie posiłków w restauracjach typu fast food. Niestety nie dostarczają one nam ważnych dla naszego organizmu składników, posiadają one wiele kalorii, które ostatecznie wpływają na wzrost naszej masy ciała. Jak już wcześniej wspominaliśmy otyłość jest jednym z ważniejszych czynników ryzyka chorób takich jak nadciśnienie oraz cukrzyca. Konsekwencją tego jest zwiększenie liczby pacjentów po zawałach oraz udarach. Tylko niewielka liczba polaków dostarcza do swojego organizmu odpowiednie ilości zdrowych składników poprzez wprowadzenie do swojej diety warzyw i owoców oraz ograniczenie węglowodanów prostych oraz niezdrowych tłuszczy. Warto pamiętać o tym, że to co wkładamy do naszego garnka wpływa na nasze zdrowie oraz problemy naszego organizmu, z którymi będziemy borykać się za kilkanaście lat.

Zdrowie psychiczne

Już w poprzednim akapicie wspominaliśmy o tym, że Polacy stali się pracoholikami. Niestety wiąże się to ze zwiększoną ilością stresu, co odbija się na naszym zdrowiu psychicznym. Zapominamy o tym jak ważny jest wypoczynek. To właśnie dni odpoczynku z dala od prazy i codziennych problemów pozwalają nam zadbać o nasz komfort. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że problemy z naszą psychiką mogą odbijać się również na naszym stanie fizycznym. Bardzo często to właśnie nadmiar stresu może być głównym czynnikiem wywołującym u nas choroby somatyczne. Warto zatem oprócz aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety wprowadzić do swojego grafiku chwile na odpoczynek. Nawet godzinka relaksu dziennie może czynić cuda.

Author: ryzykochania.pl