Czym jest lifestyle?

W ostatnich latach bardzo często w wielu miejscach pojawia się to pojęcie, jednak co ono oznacza i z czym jest związane? Niezaprzeczalnie jest to pojęcie o bardzo szerokim zakresie, a oznacza ono dosłownie preferowany przez nas styl życia. Właściwe wszystko, co nas otacza, to co jemy, to co robimy w ciągu dnia, to kiedy i gdzie śpimy, jak pracujemy to wszystko to właśnie lifestyle.

Codzienność

Można powiedzieć, że lifestyle to właśnie nasza codzienność, czyli wszystko, co nas dookoła otacza każdego dnia. Każdy z nas ma przecież jakiś dany styl życia, nawet jeśli nie jest tego tak do końca świadomy. Wszyscy mamy swoje rytuały, na przykład po wstaniu z łóżka niektórzy idą od razu do łazienki, a następnie parzą kawę. To jest właśnie pewien rytuał, wchodzący w styl życia.

Blogi i vlogi

W dobie Internetu, gdzie dosłownie wszystko już odbywa się wirtualnie, coraz bardziej popularne stają się wszelkiego rodzaju blogi i vlogi. Czym one są i jaka jest między nimi różnica? To bardzo proste. Blogi są to wpisy na danych stronach internetowych, a więc jeśli ktoś mówi, iż prowadzi bloga, oznacza to tyle, iż ma on swoje miejsce w Internecie, czyli swoją stronę, gdzie publikuje wpisy na jakiś konkretny temat. Vlogi natomiast to publikacje w formie filmików, czy to dłuższych, czy krótszych. Kiedy ktoś mówi, że kręci vlogi, ma na myśli, iż po prostu zabiera ze sobą kamerę czy telefon w różne miejsca i nagrywając siebie, opowiada o tych miejscach czy o sobie. Coraz częściej tematyką blogów i vlogów staje się lifestyle, czyli dosłownie styl życia osób publikujących. Opowiadają one o sobie, o swoich dniach, o mieszkaniu, o życiu, o jedzeniu i o wielu różnych aspektach. Dzielą się z nami, czyli odbiorcami, dokładnie tym, co chcą. Z jednej strony ma to też taką formę pamiętnika, gdyż osoby publikujące mogą same wrócić do starszych publikacji i powspominać. Od pamiętnika różni je jednak to, iż są publiczne, a więc każdy ma do nich dostęp. Dlaczego to staje się takie popularne? Przede wszystkim, kiedy dany publikujący ma spore grono odbiorców, niezależnie czy są to czytelnicy bloga, czy widzowie vlogów, może on na tym dzieleniu się ze światem swoim własnym życiem bardzo dużo zarobić. Wszystko oczywiście zależy od ilości wyświetleń danej publikacji, jednak kwoty, które otrzymują publikujący, mogą być naprawdę duże.

Dlaczego naśladujemy styl życia innych?

Widząc osoby, które dosłownie wstawiają swoje życie do Internetu, dzielą się nim, jako odbiorcy trochę się z nimi zaprzyjaźniamy. Choć lepiej byłoby powiedzieć, iż zaprzyjaźniamy się jedynie z wizerunkiem osób, który same sobie kreują. Poznajemy te osoby, dowiadujemy się o nich coraz więcej, aż w końcu uznajemy je w jakimś stopniu za swój autorytet, w wyniku czego, świadomie lub nie, staramy się je naśladować. Oznacza to tyle, iż przejmujemy troszeczkę ich lifestyle, ponieważ chcemy żyć tak jak one. Zaczynamy jeść tak samo, ubierać się tak samo i zachowywać się tak samo. Osoby publikujące są więc w pewnym stopniu wyznacznikami trendów, ponieważ to od nich często zaczynają się różne trendy czy moda.

 

Author: ryzykochania.pl