Najpopularniejsze bzdury na temat kobiecego orgazmu, w które wciąż wierzymy

Seks jest ważny

Wciąż wiele osób wstydzi się o tym mówić, ale prawda jest taka, że seks jest ważny i potrzebny. Jedni potrzebują go mniej, inni więcej, ale dla każdego jest to źródło rozładowania napięcia, spełnienia fantazji, odprężenia i czasu, w którym może zbliżyć się ze swoją drugą połówką.

Co z tym orgazmem?

O ile na temat męskiego orgazmu prawie wszystko jest jasne, o tyle na temat kobiecego orgazmu powstało wiele mitów. Kobiecy orgazm mity – takie hasła są bardzo często wpisywane w wyszukiwarki internetowe. Tych mitów jest bardzo dużo, ale najbardziej popularne i bzdurne twierdzą że:
1. Seks bez orgazmu nie przynosi satysfakcji kobiecie – tak naprawdę to nie orgazm jest najważniejszy, a seks jest przyjemny sam w sobie.
2. Duży penis gwarantuje orgazm – nie zawsze jest to prawdą, a może być nawet odwrotnie. Zbyt duży penis może powodować ból i dyskomfort, co uniemożliwi partnerce osiągnięcie maksimum rozkoszy ze zbliżenia.
3. Jeśli kobieta nie wydaje dźwięków rozkoszy, oznacza to, że nie było orgazmu – każda kobieta przeżywa orgazm inaczej, każda także inaczej na niego reaguje. Brak jęków rozkoszy nie oznacza, że kobieta nie doznała orgazmu podczas zbliżenia.
4. Pozycja nie ma znaczenia – ma i to ogromne. Badania dowodzą, że najwięcej kobiet osiąga orgazm z pozycji od tyłu i misjonarskiej. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.
5. Kobieta nie może mieć wytrysku – kobiecy wytrysk zdarza się, nie jest to nic szkodliwego ani nienormalnego.

Podsumowanie

Orgazm jest przyjemny, warto doświadczać go jak najczęściej. Trzeba jednak znać preferencje i potrzeby drugiej osoby, aby prawdopodobieństwo jego doświadczenia było jak największe. Nie wierz więc w popularne mity, ponieważ mogą one jedynie szkodzić waszej łóżkowej relacji. Zamiast tego szczerze porozmawiajcie i starajcie się poznawać wasze ciała. Tak naprawdę to właśnie rozmowa jest kluczem do sukcesu. Nie zawsze to, co inni uważają za prawdę rzeczywiście nią jest. Warto więc weryfikować informacje.

Author: ryzykochania.pl