IELST czy TEOFEL?

Poszukujesz dla siebie odpowiedniego certyfikatu, który potwierdzi bezwarunkową znajomość Twojego języka angielskiego? Rynek oferuje wiele możliwości, jednak najczęściej wybór pada na Ielts, a może TOFEL?

Czy jest pomiędzy nimi jakaś różnica? Który z nich będzie dla mnie korzystniejszy, nad tym pytaniem zastanawia się niejedna osoba – ale to dłuższa historia.
TEOFEL to nic innego jak Test of English as a Foreign Language natomiast IELTS to International Language Testing System.

Oba egzaminy sprawdzają specjalistyczne słownictwo, ale nie tylko oba testy sprawdzają znajomość czytania ze zrozumieniem także tekstów naukowych, logicznego myślenia, opisu wykresów, rozumienia słownictwa, które bywa przydatne w praktyce. Osoby, które zdecydują się na zdanie egzaminu muszą pamiętać, że oba wyniki ważne są przez dwa lata.
Ważne, by zwrócić uwagę, która z uczelni honoruje powyższe certyfikaty. Jeśli będziemy chcieli udać się bardziej w kierunku Ameryki wybierz TEOFEL, w przypadku Wielkiej Brytanii – IELTS.

Po każdym egzaminie otrzymasz wynik, który na pewno pomoże Ci określić czy jesteś gotowy wyjechać w daleki świat. IELTS Polska oferuje w kilku miastach. Wybierz, które jest najbliżej Ciebie.

 

Author: ryzykochania.pl