Jak bezpiecznie schudnąć?

Wielu z nas marzy o ładnym wyglądzie, zgrabnej sylwetce i jest to całkiem naturalne myślenie. Chcemy przecież podobać się sobie samemu, partnerowi czy też po prostu ogólnie być atrakcyjni. Sporo osób ma jednak niemały problem z zachowaniem idealnego wyglądu, a przynajmniej tak się tylko wydaje. Zdecydowanie większość tych myśli, mówiących nam samym, że powinniśmy schudnąć, nie jest rzeczywista i pozostaje tylko i wyłącznie w naszym myśleniu, co znaczy, że inni wcale tak nie myślą. Niestety wiele osób chce schudnąć, bo wydaje im się, iż nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, ale no właśnie… tylko im się tak wydaje. Warto pamiętać, iż kiedy przyjdzie nam do głowy, by się odchudzać, najlepiej skorzystać wtedy z pomocy profesjonalisty i udać się z prośbą o poradę do swojego lekarza bądź dietetyka, którzy podpowiedzą nam, czy w naszym przypadku odchudzanie jest konieczne i zalecane, czy być może nie jest wcale takim dobrym pomysłem. Co jednak w przypadku kiedy rzeczywiście chcemy się odchudzać i wiemy, że wyjdzie nam to na dobre?

Zdrowa dieta

Powszechnie wiadomo, iż na skuteczne odchudzanie najbardziej wpływa nasza dieta. W powiedzeniu „jesteś tym, co jesz” rzeczywiście jest nieco prawdy, a to, co spożywamy, ma realny wpływ na naszą wagę, nasze ciało oraz nasze samopoczucie. Warto zwrócić tylko uwagę na to, iż kluczowe jest odpowiednie odżywianie, a więc myślenie, iż kiedy będziemy jeść bardzo mało, na pewno schudniemy, jest błędne. Powinniśmy jeść tyle, ile oczekuje od nas nasz organizm, za to nasze posiłki powinny być zbilansowane i odpowiednie. Być może wystarczy jeść więcej mniejszych posiłków bądź zamienić coś w naszym menu na coś innego. W tym zdecydowanie pomoże dietetyk, który poradzi, co warto jeść, ile razy dziennie, o jakich porach i w jakich ilościach.

Ruch i ćwiczenia

Bardzo pomocne przy gubieniu wagi są ćwiczenia sportowe i ogólnie rzecz biorąc ruch. W zależności od organizmu, ćwiczenia czy uprawianie sportów wcale nie muszą być konieczne, być może wystarczy zmienić coś w codziennym trybie życia, na przykład zamienienie windy na schody czy autobusu lub samochodu na przemieszczanie się pieszo. Jeśli ktoś jednak chce wykonywać ćwiczenia i jeszcze bardziej o siebie zadbać, o swoje ciało i o kondycję, może na przykład zacząć od delikatnych ćwiczeń, na przykład od jogi. Utarł się niestety taki stereotyp, iż joga jest dziedziną bardziej kobiecą, ale tak naprawdę wcale nie jest przeznaczona dla konkretnej płci. Czy to kobieta, czy mężczyzna, każdy może praktykować jogę. Nawet zresztą dzieci mogą ją praktykować, wystarczy tylko dopasować do nich odpowiednie asany, by jednak ich nie przeciążać. Joga może wpłynąć pozytywnie na odchudzanie i może poprawić nieco metabolizm, jednak jeśli ktoś chciałby spróbować czegoś bardziej wymagającego, może na przykład udać się do trenera personalnego i poprosić o dopasowanie konkretnych i spersonalizowanych ćwiczeń, co zdecydowanie może usprawnić proces odchudzania. Nie warto samodzielnie podejmować się od razu bardzo wymagających sportów, ponieważ można tym przeciążyć swój organizm. Wszystko należy robić zgodnie z samym sobą i robić to, na co pozwala nam nasze ciało.

 

Author: ryzykochania.pl